man smiling

Ubezpieczenia mieszkania

Ochrona nieruchomości to nie tylko domy i mieszkania. Z polisy mieszkaniowej możesz dostać świadczenie za zniszczony domek letniskowy, ogrodowy basen, garaż, a nawet siłowniki do bram. W naszych poradnikach szczegółowo analizujemy dostępne ryzyka oferowane przez różnych ubezpieczycieli.

Obrazek artykułu

Ubezpieczenia majątkowe w pytaniach i odpowiedziach cz.2

Ubezpieczenia majątkowe należą do najczęściej kupowanych tuż po ubezpieczeniach komunikacyjnych. Trudno się temu dziwić, gdyż dom jest naszym podstawowym dobrem i każdy pragnie go skutecznie chronić. Jedną z możliwości jest kupienie ubezpieczenia majątkowego, co powinniśmy o nim wiedzieć?

27 września 2009
Obrazek artykułu

Ubezpieczenia majątkowe w pytaniach i odpowiedziach cz.1

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń trudno znaleźć, jeśli zatem chcemy uzyskać niezbędne informacje w tej kwestii, musimy poszukać sami w internecie albo udać się do przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego. Treścią tego artykułu będą rozmaite pytania i odpowiedzi dotyczące ubezpieczenia mieszkania.

Obrazek artykułu

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie mieszkania?

Mieszkanie jest naszym głównym dobytkiem, na które pracujemy czasami niemal całe życie. Zdarzają się jednak nieszczęśliwe wypadki, które powodują ogrom zniszczeń np. powódź czy trąba powietrzna. Wówczas poszkodowani zostają bez „dachu na głową” i perspektyw na przyszłość. Tymczasem posiadanie ubezpieczenia majątkowego oszczędzi nam niepotrzebnych zmartwień i pomoże znów „stanąć na nogi”. Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie […]

Obrazek artykułu

Rodzaje i cele ubezpieczenia majątkowego

Wielu z nas chce chronić swoje zdrowie, dorobek swojego życia i odpowiednio go zabezpieczyć. Jedną z form zabezpieczenia jest skorzystanie z ubezpieczenia majątkowego, które zabezpieczy nasze mieszkanie, dom,  a także zapewni pomoc medyczną. Ubezpieczenie majątkowe składa się z ubezpieczania odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia mienia i ubezpieczeń wypadkowych i chorobowych. Obejmuje wszelkie dobra majątkowe, np. budynki, różnego […]

27 lipca 2009