Ubezpieczenie turystyczne już od 3,11 zł dziennie!

Porównaj 124 oferty ubezpieczeń turystycznych w zaledwie 3 minuty! Polisę możesz kupić online 24h tuż przed odlotem samolotu, odjazdem pociągu czy nawet przebywając już za granicą.

Chcę porównać ceny
man walking

Jak kupić polisę turystyczną

Wypełnij formularz online

Wypełnienie prostego formularza zajmie ci zaledwie 3 minuty! Podaj cel, długość i miejsce wyjazdu, a w ciągu kilku sekund będziesz mógł porównać oferty ubezpieczeń największych polskich ubezpieczycieli.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Możesz porównać 124 oferty ubezpieczeń turystycznych 24h przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca na świecie. Dopasuj polisę do celu, miejsca i długości wyjazdu, a następnie zapłać kartą lub przelewem.

Kup ubezpieczenie online

Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić nawet kilka minut przed wyjazdem za granicę na dworcu czy lotnisku. Zapłać online przelewem lub kartą i odbierz polisę na maila.

Jak działa kalkulator ubezpieczenia turystycznego?

Jeśli wypełnisz prosty formularz, to w zaledwie 3 minuty porównasz w naszym kalkulatorze 124 oferty ubezpieczeń turystycznych największych ubezpieczycieli w Polsce. Wystarczy, że podasz cel, miejsce do którego chcesz odbyć podróż samolotem i długość wyjazdu, a także liczbę podróżnych. Możesz kupić polisę online do dowolnego kraju na świecie. Zaznaczając odpowiednie pole, znajdziesz ubezpieczenie dopasowane dla wczasowiczów, narciarzy, snowboardzistów, pracowników fizycznych, a także osób uprawiających nurkowanie, sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Polisę możesz w ciągu kilku minut kupić przez internet płacąc kartą lub przelewem, a po chwili otrzymasz mailem umowę. Możesz ją wydrukować lub przechowywać w smartfonie w formie elektronicznej.

man with tablet
Image Description

Ubezpieczenie turystyczne - jak wybrać najlepsze?

Wybierając się za granicę pamiętaj, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działa tylko w 32 krajach Europy. Ponadto zapewnia bezpłatny dostęp jedynie do podstawowych świadczeń medycznych. Nawet mając EKUZ, będziesz musiał zapłacić za niektóre świadczenia (np. pobyt w szpitalu czy niektóre leki) własnymi pieniędzmi. Natomiast zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego działa na całym świecie. Ponadto w przeciwieństwie do EKUZ, polisa pokrywa koszty akcji ratowniczej na stoku czy wodzie, a także transport medyczny do Polski.

Najważniejszym elementem polisy turystycznej jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia. W Europie powinno to być co najmniej 30 000 euro, a poza Starym Kontynentem 60 000 euro. Jeśli podróżujesz do USA, Kanady, Australii czy Japonii, to lepiej wybierz polisę na kwotę przynajmniej 120 000 euro, ponieważ opieka medyczna jest tam bardzo droga. Zadbaj również o wysoką sumę ubezpieczenia ratownictwa, zwłaszcza jeśli jeździsz na nartach czy uprawiasz sporty ekstremalne. Warto też w pakiecie posiadać wysokie sumy OC w życiu prywatnym oraz NNW.

Porównaj oferty
kalkulator travel
Image Description

Co zyskasz dzięki porównaniu ofert w kalkulatorze?

Oszczędność czasu

W naszym kalkulatorze w zaledwie 3 minuty porównasz online 124 oferty ubezpieczeń turystycznych. Możesz to zrobić 24h przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca na świecie.

Oszczędność pieniędzy

W naszym kalkulatorze znajdziesz ubezpieczenie turystyczne już od 3,11 zł dziennie! Możesz zapłacić online kartą lub przelewem, a po kilku sekundach otrzymasz polisę na maila.

Doradztwo ekspertów

Nasi doradcy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, które wykorzystają pomagając tobie, jeśli będziesz potrzebował pomocy w wyborze ubezpieczenia turystycznego.

Porównaj oferty

Kalulator ubezpieczeń - Najczęstsze pytania

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działa tylko w 32 krajach Europy. Niestety zapewnia jedynie bezpłatny dostęp do podstawowych świadczeń medycznych za granicą. W efekcie nawet mając EKUZ, za niektóre leki, skomplikowane zabiegi czy pobyt w szpitalu za granicą będziemy musieli zapłacić z własnych pieniędzy. EKUZ w ogóle nie refunduje też kosztów akcji ratowniczej oraz transportu medycznego do Polski. Jeśli w razie wypadku na nartach czy nurkowania nie będziesz miał polisy turystycznej, za udzieloną pomoc medyczną możesz zapłacić z własnych pieniędzy nawet kilkaset tysięcy złotych. Polisa turystyczna w przeciwieństwie do EKUZ, działa na całym świecie. Posiada również szereg dodatkowych świadczeń, jak OC w życiu prywatnym, OC sportowe czy ubezpieczenie NNW. Zakres ochrony można również rozszerzyć o sporty ekstremalne, choroby przewlekłe, ciążę, klauzulą alkoholową czy pracę fizyczną.

Najważniejszym elementem polisy turystycznej jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia. Powinieneś ją dopasować do poziomu służby zdrowia w kraju, do którego podróżujesz. W Europie będzie to co najmniej 30 000 euro, a poza Starym Kontynentem 60 000 euro. Natomiast wybierając się do USA, Kanady, Australii czy Japonii, warto abyś podniósł limit do przynajmniej 120 000 euro (im wyższy, tym lepiej). Opieka medyczna jest tam bardzo droga i w razie wypadku może zrujnować twoją kieszeń. Narciarze, nurkowie czy snowboardziści powinni zwrócić również uwagę na sumę ubezpieczenia kosztów ratownictwa. W Polsce pomoc GOPR czy TOPR jest bezpłatna, jednak za granicą w razie braku ubezpieczenia płaci za nią poszkodowany (np. na czeskich czy słowackich stokach). W Europie suma ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 6 000 euro, a dla osób aktywnych fizycznie im wyższa, tym lepiej. Z kolei optymalna wysokość OC w życiu prywatnym oraz OC sportowego to przynajmniej 50 000 euro.

Osoby aktywne fizycznie potrzebują polis turystycznych z rozszerzonym zakresem ochrony. W naszym kalkulatorze wystarczy, że w pierwszym kroku zaznaczą jako cel wyjazdu narty/snowboard, nurkowanie, sporty ekstremalnie lub wysokiego ryzyka i odpowiednie oferty zostaną im wyświetlone w porównywarce. Najważniejszym elementem polisy turystycznej dla osób aktywnych fizycznie jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia i ratownictwa. Im wyższa, tym lepiej. W razie wypadku na stoku czy wodzie za granicą i braku ubezpieczenia, za opiekę medyczną czy rehabilitację będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Ważne jest również OC sportowe, które będzie przydatne, gdy podczas uprawiania sportu z twojej winy urazu dozna osoba trzecia. Brak polisy w razie tego typu zdarzenia może być bardzo dotkliwy dla twojego portfela, jeśli poszkodowany cię pozwie i sąd przyzna mu odszkodowanie.

Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, jak nadciśnienie, cukrzyca, astma czy alergia, musisz przed wyjazdem za granicę poinformować o tym towarzystwo ubezpieczeniowe, które za dopłatą rozszerzy zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego. W naszym kalkulatorze wystarczy, że podczas wypełniania formularza zaznaczysz odpowiednie pole. Zatajenie tej informacji przed firmą ubezpieczeniową może być dla ciebie bardzo dotkliwe finansowo. Wówczas za pobyt w szpitalu, specjalistyczne zabiegi, akcję ratowniczą czy transport medyczny do Polski będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. O rozszerzeniu zakresu ochrony polisy turystycznej o choroby przewlekłe powinny pamiętać również kobiety w ciąży. Towarzystwa ubezpieczeniowe zaliczają je do osób podwyższonego ryzyka. Zwykle mogą wykupić ubezpieczenie maksymalnie do 32 tygodnia.

Wybierasz się na wakacje w opcji all inclusive lub zamierzasz podczas jazdy na nartach wypić kilka grzańców? Jeśli tak, to klauzula alkoholowa to idealne rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczenia turystycznego dla ciebie. Jest to opcja od niedawna proponowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe za dopłatą w wysokości 20-30% składki. Obejmuje dwa elementy polisy podróżnej – ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia rozszerzonego o klauzulę alkoholową, towarzystwo ubezpieczeniowe zapłaci za udzieloną ci pomoc medyczną, jeśli odniesiesz kontuzję pod wpływem alkoholu. Z kolei w ramach NNW wypłaci ci odszkodowanie, gdy doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu w stanie nietrzeźwości. Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają również ochronę w ramach OC w życiu prywatnym. Pamiętaj, że ubezpieczenie nie zadziała, jeżeli np. popełnisz przestępstwo czy spowodujesz wypadek drogowy pod wpływem alkoholu.