Ubezpieczenie mieszkania już od 89 zł!

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości, w którym możesz ubezpieczyć mieszkanie lub dom nawet od 89 zł rocznie. Już 250 000 klientów znalazło w naszej porównywarce najlepszą polisę.

Chcę porównać ceny
woman with laptop

Jak kupić polisę na nieruchomość?

Wypełnij formularz online

Wypełnienie formularza zajmie ci zaledwie 3 minuty! Wystarczy, że wpiszesz kilka prostych informacji wymaganych przez ubezpieczycieli, aby przygotować dla ciebie oferty ubezpieczeń nieruchomości.

Porównaj oferty ubezpieczeń

Najlepsze na rynku oferty ubezpieczeń mieszkania lub domu możesz porównać 24h przez 7 dni w tygodniu przez internet. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze! Już 250 000 klientów znalazło w naszej porównywarce najlepszą polisę.

Kup ubezpieczenie online

Ubezpieczenie mieszkania lub domu możesz kupić w 100% przez internet z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że opłacisz polisę online, a następnie umowę otrzymasz na podany przez ciebie adres e-mail.

Jak działa kalkulator ubezpieczenia mieszkania?

Zaledwie 3 minuty zajmie ci wypełnienie prostego formularza online, aby porównać ze sobą ceny ubezpieczeń mieszkania lub domu w największych towarzystwach ubezpieczeniowych w Polsce. W naszym kalkulatorze można ubezpieczyć nieruchomość nawet od 79 zł rocznie. Wystarczy, że wpiszesz kilka informacji wymaganych przez ubezpieczycieli, które pomogą przygotować najlepszą ofertę dla ciebie. Bez obaw, nie wymagamy rejestracji w serwisie ani nie pytamy o dane osobowe. Wystarczy, że podasz dane nieruchomości i określisz zakres ochrony. Następnie możesz obliczyć wysokość składki i kupić polisę online bez wychodzenia z domu. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze!

man with phone
Image Description

Ubezpieczenie nieruchomości - jak wybrać najlepsze?

Ubezpieczenia nieruchomości należą do najtańszych rodzajów polis, a jednocześnie chronią to, co zwykle jest dla ciebie bardzo cenne – mieszkanie lub dom. Przed wyborem konkretnej oferty powinieneś dokładnie przeanalizować Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). W naszym kalkulatorze do każdej oferty jest dołączony plik z OWU w formacie pdf.
Szczególnie warto zwrócić uwagę na zawarte w nich definicje, które zwykle znajdują się na początku tego dokumentu. Np. przepięcie może oznaczać zdarzenie wywołane uderzeniem pioruna oraz spowodowane innymi czynnikami. Pozornie takie nieznaczące niuanse mogą zdecydować, czy otrzymamy odszkodowanie. Ponadto sprawdź, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe stosuje wyłączenia i limity odpowiedzialności. Chociaż ubezpieczenia nieruchomości są tanie, przy ich wyborze nie należy kierować się wyłącznie ceną. Dlatego zadbaj, aby polisa zapewniła ci skuteczną ochronę na wypadek jak największej liczby zdarzeń losowych.

Porównaj oferty
kalkulator home
Image Description

Co zyskasz dzięki porównaniu ofert w kalkulatorze?

Oszczędność czasu

W naszym kalkulatorze w zaledwie 3 minuty znajdziesz najlepsze na rynku ubezpieczenia nieruchomości. Zrobisz to bez wychodzenia z domu w dowolnym momencie 24h przez 7 dni w tygodniu.

Oszczędność pieniędzy

W naszym kalkulatorze możesz znaleźć ubezpieczenie mieszkania lub domu nawet od 79 zł rocznie! Dzięki temu twoje cztery kąty będą chronione przez 12 miesięcy.

Doradztwo ekspertów

Nasi doradcy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, które wykorzystają pomagając tobie, jeśli będziesz potrzebował pomocy w ubezpieczeniu mieszkania lub domu.

Porównaj oferty

Kalulator ubezpieczeń - Najczęstsze pytania

Ubezpieczenie nieruchomości jest związane z finansową ochroną mienia. Polega na tym, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje straty finansowe w razie wystąpienia zdarzeń losowych czy działalności osób trzecich dotyczących twojej nieruchomości. Może to być np. zalanie, powódź czy kradzież, w wyniku których ucierpiał twój dom, mieszkanie lub znajdujące się w nim ruchomości (np. sprzęt RTV bądź AGD). Wysokość odszkodowania, zakres ochrony i odpowiedzialności ubezpieczyciela określają Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Przed zawarciem umowy należy je dokładnie przeczytać. Zawarte są w nich definicje oraz wyłączenia. Ubezpieczenie nieruchomości dotyczy: mieszkania, domu (jednorodzinnego, szeregowego, bliźniaka), budynku w budowie, budynku gospodarczego, obiektu małej architektury (altany, garażu, ogrodzenia).

Ubezpieczenie nieruchomości chroni zarówno nasz dom lub mieszkanie, jak i znajdujące się w nich ruchomości czy zwierzęta. Polisa zakresem ochrony obejmuje następujące elementy: mury/ściany, stałe elementy (np. posadzka, okna, armatura sanitarna), wyposażenie (np. meble, sprzęt RTV i AGD, rower), życie i zdrowie lokatorów, zwierzęta domowe. Pamiętaj, że aby zakres ochrony ubezpieczenia obejmował ruchomości, lokatorów czy zwierzęta domowe, musisz zakupić co najmniej podstawowy wariant polisy, a więc mury i elementy stałe nieruchomości. Natomiast pozostałe ryzyka możesz dokupić na zasadzie rozszerzeń. Zwykle w OWU towarzystwa ubezpieczeniowe w podstawowym wariancie ubezpieczenia nieruchomości dzielą zagrożenia dla murów na dwa rodzaje – siły natury i działanie człowieka. Jeśli chcesz zabezpieczyć nieruchomość na wypadek jak największej listy potencjalnych zdarzeń, powinieneś kupić polisę All Risks. Jednak i tak przed zawarciem umowy warto przejrzeć dokładnie OWU, ponieważ nawet takie ubezpieczenie posiada wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Ubezpieczając dom lub mieszkanie zwróć uwagę w OWU na sumy ubezpieczenia (SU). Jest to górna granica odpowiedzialności finansowej towarzystw ubezpieczeniowych, czyli maksymalna kwota jaką wypłaci ci ubezpieczyciel (np. w razie zalania czy powodzi). Co ważne, SU określa się osobno dla murów, elementów stałych, ruchomości i OC w życiu prywatnym na podstawie szacunków, jakich dokonujesz ty. Wykonana przez ciebie ocena powinna być rzetelna, inaczej możesz mieć poważne problemy. Jeśli np. wycenisz swoją nieruchomość na 300 000 zł, a w rzeczywistości jest warta 250 000. Pamiętaj, że wysokość SU wpływa na cenę polisy, za którą możesz przepłacać. Jeżeli dom lub mieszkanie np. spłonie, to firma ubezpieczeniowa wypłaci ci tylko 250 000, a nie 300 000 zł. Oznacza to, że w wyniku twojego niedopatrzenia doszło do nadubezpieczenia, co jest dla ciebie bardzo niekorzystne. W efekcie przed zawarciem umowy uważnie przeprowadź wycenę ubezpieczanego mienia.

Lista wyłączeń, czyli rodzajów szkód i sytuacji, kiedy mieszkanie lub dom nie podlega ochronie ubezpieczenia jest wymieniona w OWU. W efekcie jeśli porównujesz ze sobą oferty polis kilku towarzystw ubezpieczeniowych, warto dokładnie przeczytać każdy dokument osobno. Pamiętaj, że ubezpieczyciele indywidualnie określają zdarzenia, w razie wystąpienia których nie wypłacą ci odszkodowania. Zwykle ubezpieczenie nie zadziała, jeżeli szkody zostały spowodowane umyślnie lub w przypadku rażącego niedbalstwa, wad konstrukcyjnych bądź wadliwego wykonania budynku albo jego elementów, przez przesiąkanie wód gruntowych, działanie grzyba, wilgoci, pleśni, insektów, czy też drgań i hałasów; po wybuchu, który został wywołany umyślnie przez osobę ubezpieczoną, a także z powodu naturalnego zużycia lub osiadania budynku. Często ubezpieczyciele zakresem ochrony polisy nie obejmują niektórych obiektów, jak np. szklarni, chłodni, garażów blaszanych, domów letniskowych czy szop lub budynków tymczasowych.

Najczęściej ubezpieczając mieszkanie lub dom podpisujesz z towarzystwem ubezpieczeniowym umowę na 12 miesięcy. Jednocześnie niektórzy ubezpieczyciele oferują polisy nawet na 3 lata. Jeśli np. ubezpieczyłeś dom w trakcie jego budowy, a w międzyczasie uzyskałeś pozwolenie na użytkowanie budynku, to pozostała część niewykorzystanej składki zostanie ci zwrócona albo polisa będzie przepisana na taką, w której przedmiotem jest nieruchomość zamieszkała. Pamiętaj, że ubezpieczenie nieruchomości może być objęte karencją, czyli okresem kiedy ono nie działa. Oznacza to, że w tym czasie firma ubezpieczeniowa nie odpowiada za powstałe szkody. W efekcie przed wyborem oferty należy dokładnie przeczytać OWU. Często do takich sytuacji dochodzi, gdy posiadacze kredytów hipotecznych kupują polisę w pakiecie z nim. Bankom zależy, aby ubezpieczenie przede wszystkim chroniło na wypadek wystąpienia problemów ze spłacaniem rat, więc jego zakres ochrony jest bardzo ograniczony.