Ubezpieczenie samochodu w kalkulatorze już od 369 zł!

Masz dość przepłacania za OC? Nie chcesz tracić czasu na dojazd do agenta? Mamy dla ciebie proste rozwiązanie! Wystarczy, że porównasz i zakupisz online ubezpieczenie samochodu w naszym kalkulatorze już od 369 zł!

Chcę porównać ceny
man in car

Kup ubezpieczenie OC online i oszczędzaj!

poniżej znajdziesz przykładowe oferty ubezpieczeń auta z naszego kalkulatora ubezpieczeń. Sprawdź czy możesz zapłacić jeszcze mniej!

Ubezpieczenie OC + ASS + Opony

369 za rok
  • pełny zakres OC
  • ubezpieczenie assistance
  • ubezpieczenie opon
Chcę tanie OC

Ubezpieczenie OC + ASS + NNW + Opony

558 za rok
  • Pełny zakres OC
  • Ubezpieczenie assistance
  • Ubezpieczenie opon
Chcę tanie OC

Ubezpieczenie OC + AC Mini + ASS + Opony

764 za rok
  • Pełny zakres OC
  • Ubezpieczenie AC Mini
  • Ubezpieczenie assistance i opon
Chcę tanie OC

Ubezpieczenie samochodu online - warto wiedzieć

Jak działa kalkulator ubezpieczeń OC/AC?

W naszym kalkulatorze możesz bezpłatnie porównać ze sobą przez internet oferty zakupu ubezpieczeń OC/AC największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze. Oferty polis możesz porównać bez wychodzenia z domu przez 24h przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że w kilka minut wypełnisz pole z danymi wymaganymi przez firmę ubezpieczeniową. Następnie możesz wybrać interesujące cię ubezpieczenie OC/AC, a także dokonać płatności online. Po krótkim czasie otrzymasz umowę ubezpieczenia samochodu na wskazany adres e-mail. Dzięki temu możesz bezpiecznie wyruszyć w trasę.

Ile można zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?

Sprawdzając i porównując ze sobą oferty ubezpieczeń OC w naszym kalkulatorze, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Ceny najtańszych polis zaczynają się już od 369 zł rocznie. Ponadto różnice pomiędzy kosztami zakupu najtańszego, a najdroższego ubezpieczenia samochodu potrafią sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych! W ubiegłym roku przekonał się o tym 22-letni Przemek z Wrocławia, który w naszym kalkulatorze kupił polisę dla Opla Astry z 2003 r. Zapłacił za OC 2027 zł i zaoszczędził 3181 zł, ponieważ jedno z towarzystw zaproponowało mu ubezpieczenie auta za aż 5208 zł! Dzięki temu zaoszczędzone pieniądze Przemek może wydać na dowolny inny cel.

Czy mogę kupić OC przez internet?

Znalezienie i zakup ubezpieczenia OC przez internet jest bardzo prosty, łatwy i bezpieczny. Dzięki niemu oszczędzasz czas i pieniądze. W naszym kalkulatorze możesz nie tylko znaleźć tańszą ofertę ubezpieczenia samochodu niż u agenta czy w placówce firmy ubezpieczeniowej, lecz także wszelkie formalności załatwiasz bez wychodzenia z domu. Polisę możesz kupić 24h przez 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca na świecie. Po dokonaniu płatności online, wszelkie dokumenty otrzymasz na wskazany adres e-mail. Wystarczy je wydrukować i można bezpiecznie wyruszyć w trasę.

Jakie ubezpieczenia porównasz w kalkulatorze?

Nasz kalkulator ubezpieczeń OC/AC pozwoli ci nie tylko zabezpieczyć swój samochód, lecz także jego pasażerów. Po uzupełnieniu w kilka minut wymaganych przez towarzystwa ubezpieczeniowe danych, oprócz ofert OC możesz również sprawdzić w porównywarce pakiety OC + AC. Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż autem (np. za granicę), warto zadbać o dodatkową ochronę dla pojazdu, jak assistance czy ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). To jednak nie koniec! Jeżeli potrzebujesz, współpracujące z nami firmy ubezpieczeniowe mogą ci zaproponować też ochronę szyb, opon czy pomoc prawną.

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu?

Pierwszym krokiem, aby obniżyć koszt zakupu ubezpieczenia samochodu, powinno być porównanie przez ciebie ofert co najmniej kilku towarzystw. Najprościej i najwygodniej jest to zrobić w naszym kalkulatorze. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze. Po uzupełnieniu w ciągu kilku minut wymaganych przez firmy ubezpieczeniowe danych, będziesz mógł wybrać interesującą cię polisę. Następnie możesz opłacić OC online, a dokumenty otrzymasz na wskazany adres e-mail. Wystarczy je wydrukować i można bezpiecznie wyruszyć w trasę.
Drugim istotnym krokiem, który może nam pomóc w obniżeniu ceny OC, jest opłacenie polisy z góry za cały rok niż rozkładanie płatności na raty. Wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe może nam przedstawić ofertę nawet o kilkanaście procent tańszą. Poza tym warto posiadać samochód o małej pojemności, których ubezpieczenie kosztuje mniej w odróżnieniu od aut z dużym silnikiem. Jeśli jesteś młodym lub niedoświadczonym kierowcą, możesz również współwłaścicielem pojazdu uczynić np. jednego z rodziców, który posiada wieloletnie zniżki. W efekcie znacznie obniżysz wysokość składki.

Oblicz OC AC

Co zyskuję dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń?

Oszczędność czasu

W naszym kalkulatorze w kilka minut znajdziesz najtańsze ubezpieczenie OC na rynku dla twojego samochodu. Zrobisz to bez wychodzenia z domu w dowolnym momencie 24h przez 7 dni w tygodniu.

Oszczędność pieniędzy

W naszym kalkulatorze znajdziesz najtańsze ubezpieczenie OC dla twojego samochodu już od 369 zł. Kupując polisę w porównywarce internetowej możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych!

Wsparcie ekspertów

Jeśli będziesz mieć jakikolwiek problem lub wątpliwości jakie ubezpieczenie OC wybrać, pomoże ci ekspert. Nasi doradcy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, które wykorzystają pomagając tobie.

Kalulator ubezpieczeń - Najczęstsze pytania

Wypowiedzenie OC musi mieć formę pisemnego wniosku. Możesz skorzystać z gotowego formularza przygotowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe (zwykle można je znaleźć na stronach internetowych ubezpieczycieli), bądź samodzielnie stworzyć dokument. Możesz również automatycznie wygenerować wypowiedzenie za pomocą naszego generatora. Pisemny wniosek musi zawierać następujące informacje: dane osobowe – imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, nazwa i adres towarzystwa ubezpieczeniowego, numer wypowiadanej polisy, dane ubezpieczonego samochodu, powód wypowiedzenia umowy – warto przytoczyć podstawę prawną. Pamiętaj, że wniosek z wypowiedzeniem ubezpieczenia OC musi posiadać twój własnoręczny podpis złożony z imienia i nazwiska.

Najprościej możesz sprawdzić, czy twój samochód ma ważne ubezpieczenie OC na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (można to również zrobić za pomocą aplikacji mobilnej „Na wypadek”, którą można pobrać na witrynie UFG). Wystarczy, że: Wejdziesz na stronę www.ufg.pl i przejdziesz do zakładki “Baza OC i AC”, a następnie klikniesz w zakładkę „identyfikacja umowy OC na dzień”. Wpiszesz numer rejestracyjny lub numer VIN pojazdu (wystarczy podać jeden z nich), przepiszesz kod weryfikacyjny z obrazka, a następnie klikniesz „sprawdź”. Otrzymasz informacje o numerze polisy OC, nazwy towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym jest wykupiona, a także o marce i modelu pojazdu.

Na cenę ubezpieczenia OC samochodu wpływa wiele czynników. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa je indywidualnie, biorąc pod uwagę m.in. wiek kierowcy, jego miejsce zamieszkania czy posiadane zniżki, a także pojemność silnika, wiek czy przebieg auta. Zwykle za OC więcej musi zapłacić młody i niedoświadczony kierowca, ponieważ w ocenie firm ubezpieczeniowych ryzyko spowodowania przez niego wypadku lub kolizji drogowej jest wyższe. Z kolei mniej na polisę wyda doświadczony właściciel pojazdu, który jest w związku małżeńskim i posiada dzieci, gdyż ubezpieczyciel uzna go za mniej skłonnego do ryzyka. W efekcie warto, abyś samodzielnie porównał ze sobą ceny OC w naszym kalkulatorze i wybrał interesującą cię ofertę.

Jeśli sprzedajesz samochód, musisz przekazać nowemu właścicielowi umowę ubezpieczenia OC wraz z dowodem rejestracyjnym oraz aktualnym wynikiem badania technicznego pojazdu. Musisz to zrobić w ciągu 14 dni od podpisania umowy kupna-sprzedaży auta. Najlepiej zadzwonić na infolinię firmy ubezpieczeniowej i dowiedzieć się w jaki sposób należy złożyć zawiadomienie. Jeżeli zapomnisz o dopełnieniu tego obowiązku, polisa może przedłużyć się automatycznie. W efekcie będziesz musiał się tłumaczyć, że sprzedany samochód już do ciebie nie należy. Wtedy ubezpieczyciel może domagać się, abyś to ty opłacić składkę.

Ubezpieczenie OC samochodu wystawione przez polskie towarzystwo ubezpieczeniowe jest ważne na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej, a także w Andorze, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. Natomiast jeśli wyjeżdżasz samochodem do innego państwa (niektóre z nich położone są poza Europą), musisz posiadać Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczenia Komunikacyjnego, zwany inaczej Zieloną Kartą. Do tych krajów należą: Albania, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Tunezja, Turcja, Ukraina. Zieloną Kartę możesz uzyskać w firmie ubezpieczeniowej, w której aktualnie masz wykupione OC pojazdu.