Assistance domowy – czym jest i jak wybrać?

Redakcja 11 maja 2020

Udostępnij:

Pakiet assistance może się kojarzyć przede wszystkim z polisą dla kierowców, ale okazuje się, że ma równie ciekawe zastosowanie w domach. Usługi w ramach home assistance cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są świadczone przez kolejnych ubezpieczycieli. Dowiedz się więcej i wybierz rozwiązanie najlepsze dla siebie!

assistance domowy

Czym jest pakiet home assistance

Domowy assistance to:

 • integralny element polisy mieszkaniowej lub jej dodatkowe uzupełnienie,
 • zbiór nieodpłatnych usług na rzecz ubezpieczonego,
 • indywidualnie ustalony zakres pakietu z limitami kwotowymi lub ilościowymi.

Zwróć uwagę, że w tym przypadku nie chodzi otrzymanie finansowego odszkodowania. Towarzystwo ubezpieczeniowe dba o to, żeby w wyniku powstałej szkody, zaistniałej sytuacji w Twoim domu pojawił się fachowiec i wykonał niezbędną usługę.

Assistance domowy w ofertach na polskim rynku

Aby dowiedzieć się więcej na temat rozszerzenia home assistance, zapoznaj się z propozycjami składanymi przez takich ubezpieczycieli jak:

 • AXA,
 • Link4,
 • Uniqa,
 • TU Europa,
 • Europ Assistance,

Sam wybór polisy mieszkaniowej powinien być starannie przemyślany i odpowiedzialny. Dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z takich narzędzi jak kalkulator ubezpieczeń nieruchomości.

Rozwiązania na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań

W podjęciu właściwej decyzji pomaga wiedza na temat ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Przyjrzyjmy się zatem możliwościom, jakie daje rozszerzenie pakietów polis mieszkaniowych. Pamiętaj, że ostatecznie to Ty masz wpływ na finalny kształt i zakres umowy, więc wybieraj te opcje, które są Ci naprawdę potrzebne.

Dobrym przykładem, jak szeroko można rozumieć home assistance, jest pakiet usług dołączany do polisy mieszkaniowej w Link4. Pomoc, jaką otrzymujesz, może polegać między innymi na:

 • wizycie fachowca (elektryka czy hydraulika),
 • transporcie do szpitala, wizycie domowej lekarza lub dostawie leków,
 • opiece nad dziećmi lub zwierzętami,
 • zakwaterowaniu w hotelu,
 • transporcie osób i mienia,
 • dozorze.

Ustalając warunki polisy, koniecznie doprecyzuj, w jakich sytuacjach usługi mają być dostępne, które – nie da się ukryć – w trudnych chwilach ratują z opresji lub znacznie ułatwiają życie.

Skoro pochylamy się nad rzeczywistymi ofertami na polskim rynku, warto wspomnieć chociażby o towarzystwie Uniqa, które jest znane z zapewniania dobrej opieki medycznej. Wizyta pielęgniarki lub lekarza w domu? A może pomoc w rehabilitacji? W trudnych chwilach nie martwisz się kosztami, tylko korzystasz z bezpłatnych usług, także gdy konieczna jest wizyta informatyka lub innego fachowca.

Jeśli mowa o pomocy udzielanej przez specjalistów, w TU Europa wybór usług może nie jest zbyt szeroki, ale zawiera za to pomoc takich fachowców jak stolarz, kominiarz, technik grzewczy czy dekarz.

Assistance domowy bez polisy – to także możliwe

Oferta Europ Assistance zasługuje na szczególne wyróżnienie, ponieważ w tym przypadku home assistance jest osobnym pakietem, do którego wykupienia nie trzeba zawierać umowy o standardową polisę domową. Do wyboru otrzymujesz pakiety:

 • Standard,
 • Premium,
 • Komfort.

Różnica jest widoczna nie tylko w cenie (odpowiednio 72 zł, 115 zł i 134 zł), ale przede wszystkim w limitach wizyt specjalistów.

Eksperci od rynku ubezpieczeń nie są zgodni co do tego, które rozwiązanie jest najlepsze. Atrakcyjność pakietu można ocenić dopiero, gdy weźmie się pod uwagę swoje indywidualne preferencje i potrzeby. Dla jednych to zbędny wydatek, dla drugich optymalne zabezpieczenie uzupełniające polisę mieszkaniową.

Trzeba też uważać na limity. Po co dopłacać za assistance, skoro może nie zadziałać wtedy, kiedy znajdziesz się w szczególnej potrzebie? Ubezpieczyciele nie będą Cię ratować darmowymi wizytami fachowców każdego dnia. Pytanie, jak wiele takich interwencji może być w skali miesiąca lub roku.

Domowy assistance, podobnie jak ten samochodowy, nie jest obowiązkową polisą, ale ma wiele atutów, za sprawą których budzi spore zainteresowanie.

0 0 votes
Article Rating
Autor

Redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments