Ubezpieczenie skutera

Redakcja 30 stycznia 2010

Udostępnij:

Skutery stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Nie ma się czemu dziwić. Coraz większe korki, zatłoczone ulice, spóźniająca się komunikacja, długie oczekiwanie na przystankach tylko zachęcają do zakupu tego wygodnego i praktycznego środka lokomocji.

Moda przywędrowała z Włoch

We Włoszech skuter posiada prawie każda rodzina. Traktowany jest on przez Włochów tak, jak u nas rower. Jeździ się na skuterach po zakupy, do pracy, na wycieczki. W Polsce skutery stają się coraz bardzie modne. Zakup skutera to ostatnio najpopularniejszy prezent np. na tzw. „osiemnastkę”, a nawet jako prezent komunijny.

Zalety skutera

Skuter jest pojazdem, zaprojektowanym specjalnie do ruchu ulicznego. Ma za zadanie wygodnie i nie męcząc kierowcy, dowieźć go do wytyczonego celu. Atutem skutera o niedużej pojemności jest bezstopniowa skrzynia biegów. Do nieskomplikowanej obsługi skutera służą jedynie: manetka gazu, dwie dźwignie hamulca, przełącznik kierunkowskazów. Większość skuterów posiada również elektryczny rozrusznik, niezmiernie wygodny dla kierowcy. Skuter posiada osłony, aby chronić nogi oraz obuwie przed deszczem i wiatrem. Posiada również schowek pod siedzeniem w którym mieści się kask właściciela pojazdu.

Skuter czy samochód?

Ważnym argumentem za kupnem skutera jest oszczędność czasu. Samochody nie są tanie, a w zatłoczonych miastach jeżdżą coraz wolniej. Jak wynika z danych statystycznych, średnia szybkość samochodu to około dwadzieścia kilometrów na godzinę. Kolejny argument to oszczędności finansowe. Skuter spala na 100 km około 3 l benzyny, przeciętny samochód spali około 10 l benzyny lub więcej. Kolejnym i bardzo ważnym argumentem jest darmowe parkowanie. Warto pamiętać, że jednośladów nie dotyczą strefy płatnego parkowania. To bardzo ważna informacja.

Koszt ubezpieczenia skutera

Od niedawna na rynku ubezpieczeń pojawiła się rozszerzona wersja oferty „ubezpieczenie NNW dla motocykli”. Ubezpieczenie NNW może kupić każdy posiadacz motocykla, skutera lub motoroweru jako dodatek do swojego OC. Ubezpieczenie NNW (https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-assistance/)chroni ubezpieczonego oraz innych użytkowników jego motocykla, skutera. Ubezpieczyciel gwarantuje odszkodowanie w przypadku trwałych następstw nieszczęśliwego wypadku podczas użytkowania pojazdu. Koszt NNW jest stały dla wszystkich klientów i wynosi 32 złote.

Ubezpieczenie skutera w razie wypadku

Kierowcy jednośladów otrzymują od towarzystwa ubezpieczeniowego w pakiecie „Program Pomocy 24” oraz „Informację Prawną 24”, która zawarta jest w cenie OC. Program ten jest gwarantem pomocy w razie wypadku na terenie całego kraju. Ubezpieczony ma również zapewnione darmowe holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu lub jego naprawę na miejscu zdarzenia.

Ważne informacje

Dzięki Informacji Prawnej klienci zyskują bezpłatny dostęp do infolinii prawnej ubezpieczyciela, wzorów umów cywilnoprawnych, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, pomoc w przygotowaniu postępowania procesowego (w przypadku rekompensaty własnej szkody). W ramach ubezpieczenia udzielone zostanie klientowi wsparcie także w przypadku, gdy np. zabraknie paliwa lub zaginą kluczyki pojazdu. Kolejną ofertą przeznaczoną dla posiadaczy skuterów jest ubezpieczenie „Kraj Pomoc 24” (bez limitu kilometrów). Oznacza to, że ubezpieczyciel pomoże również w razie potrzeby, niezależnie od miejsca zdarzenia. Za to dodatkowe ubezpieczenie „Kraj Pomoc 24” klient zapłaci jedynie 74 złote. Tak wiec tanie OC oraz inne dodatkowe ubezpieczenia także przemawiają na korzyść skuterka.

Skuterem szybciej do celu

Zakup skutera jest doskonałym rozwiązanie problemów komunikacyjnych. W ruchu miejskim jadący skuterem znacznie szybciej niż kierowca samochodu pokonuje trasę. Większość korków skuter może łatwo ominąć. Pojazd można kupić w salonie, w komisie lub bezpośrednio od posiadacza. Można go, co jest bardzo istotne dla naszych kieszeni, kupić na raty.

0 0 votes
Article Rating
Autor

Redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments