Ubezpieczenie OC w niedziele lub święto – jak kupić?

Redakcja 22 lipca 2021

Udostępnij:

Zakup polisy ubezpieczeniowej to obowiązek każdego posiadacza pojazdu. Nawet dzień opóźnienia naraża nas na karę ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz ogromne straty, jeżeli dojdzie do wypadku lub kolizji w czasie braku ochrony. A co, gdy trzeba wykupić ubezpieczenie OC w niedzielę czy święto? Jak postępować w takich przypadkach?

Gdzie kupić OC w niedziele lub święto?

Zdecydowanie najlepiej jest ich po prostu unikać. Warto zaplanować zakup ubezpieczenia w taki sposób, aby wypadał on w dni robocze i powszechne. Co jednak, gdy wypadnie nam to z głowy? Jakie jest rozwiązanie z takiej sytuacji?

Ubezpieczenie OC w niedzielę – co warto wiedzieć?

W niedzielę raczej nie dostaniemy się do agentów ubezpieczeniowych (chociaż niektórzy mają otwarte swoje punkty), a na pewno nie dodzwonimy się na infolinię zakupową czy nie odwiedzimy placówek stacjonarnych towarzystw ubezpieczeniowych. Tę opcję trzeba więc wykluczyć.

Co nam pozostaje? Internet! Najkorzystniejszą opcją jaką można zrobić jest wykupione ubezpieczenie OC w niedzielę za pomocą sieci. Możemy wykorzystać do tego wiele różnych porównywarek ubezpieczeń dostępnych na rynku lub bezpośrednio strony towarzystwa ubezpieczeniowego.

Polisa zostanie zawarta natychmiast po podpisaniu umowy drogą wirtualną. Zostanie nam już tylko zrobienie przelewu i wydrukowanie potwierdzenia, które najlepiej umieścić w dowodzie rejestracyjnym – gotowe. Błyskawiczna procedura, która nie trwa nawet 15 minut, jeżeli szybko wybierzemy polisę idealną dla nas.

Czy ubezpieczenie OC w święto może nas ograniczyć?

Niektórzy kierowcy zastanawiają się, co się stanie z przelewem. Przecież powinien on natychmiast znaleźć się na koncie. Czy ubezpieczenie OC w święto lub w niedzielę ogranicza nas ze względu na czas dotarcia przelewu? Wcale nie! Otóż możesz wykupić polisę i – dla pewności – wydrukować potwierdzenie przelewu, które ze sobą zabierzesz w podróż. Ubezpieczyciel musi już objąć ochroną Twój pojazd i nie ma od tego wyjątków.

Poza tym systemy informatyczne działające w porównywarkach czy stronach internetowych należących do towarzystw ubezpieczeniowych umożliwiają zrobienie błyskawicznego przelewu internetowego – korzystając z bankowości elektronicznej, pośredników płatności czy systemu bankowego BLIK. W takiej sytuacji środki natychmiast lądują na konto ubezpieczeniowej firmy.

Czy warto kupować tak ubezpieczenie?

Na pewno jest to korzystna opcja, która pozwoli Ci zaoszczędzić. Porównywanie ofert ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych niekiedy ogranicza koszt polisy o kilka procent. To naprawdę spore oszczędności. Co więcej, polisę możesz kupić bez wychodzenia z domu i praktycznie każdego dnia i o każdej porze – również w nocy.

Co będzie potrzebne do zakupu? Dane z dowodu osobistego, historia polisy, dowód rejestracyjny pojazdu oraz prawo jazdy. Te wszystkie – proste do odnalezienia – dokumenty umożliwią płynny zakup polisy ubezpieczeniowej na bardzo dobrych warunkach. Warto mieć to na uwadze w każdej chwili!

0 0 votes
Article Rating
Autor

Redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments