Ubezpieczenie NNW i ubezpieczenia na życie

Redakcja 30 sierpnia 2009

Udostępnij:

Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu NNW i ubezpieczeniach na życie. Praktyczne wiadomości.

Czym właściwie jest NNW? Jest to bardzo popularne ubezpieczenie, które chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Obejmuje najważniejsze wartości, a więc zdrowie i życie ludzkie. Możemy wyróżnić kilka rodzajów NNW. Obok ubezpieczenia ogólnego, które swoim zakresem obejmuje całe życie człowieka, rynek proponuje nam NNW bardziej uszczegółowione. I tak np. mamy NNW, które obowiązuje tylko w przypadku zdarzeń spowodowanych wypadkami czy kolizjami drogowymi, związanymi z ruchem pojazdów mechanicznych. Kolejny rodzaj to ubezpieczenie NNW dla uczniów, które obejmuje zasięgiem tylko czas, który uczeń spędza w szkole oraz w drodze do  i z niej.

W tym wypadku, tylko zdarzenia, które miały miejsce w tym czasie objęte są ubezpieczeniem. Podobnie działają turystyczne NNW, które obowiązują tylko podczas wyjazdu.

Ubezpieczenia NNW należą do grupy ubezpieczeń osobowych, choć nie są typowymi ubezpieczeniami na życie. Osoba posiadająca je może domagać się odszkodowania, jeżeli dozna nieszczęśliwego wypadku, który spowoduje skutki określone w umowie.
Warto pamiętać, wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe, aby dobrze zapoznać się z ogólnymi warunkami umowy. Często zgłaszamy się do ubezpieczyciela w celu otrzymania odszkodowania, a okazuje się, że takie świadczenie w ogóle nam się nie należy. Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić sytuacje majątkową firmy ubezpieczeniowej oraz jej dotychczasową współpracę z klientami. To właśnie często ich spostrzeżenia są najcenniejsze.

Ubezpieczenie na życie

Kolejnym ubezpieczeniem osobowym jest tzw. ubezpieczenie na życie. Jego najważniejszym celem jest zapewnienie ochrony finansowej osobie ubezpieczonej oraz jego rodzinie czy bliskim. Przede wszystkim życie stwarza ono poczucie bezpieczeństwa i brak zatroskania o przyszłość. Buduje komfort psychiczny, który w pędzącym świecie jest bardzo potrzebny i niezwykle cenny. Powinniśmy sobie zdać sprawę, że wykupując ubezpieczenie na życie chronimy przede wszystkim naszych bliskich. Oczywiście firmy ubezpieczeniowe proponują różne warianty np. z możliwością oszczędzania, ale musimy wiedzieć, że to tylko dodatek. Dzisiaj przy bardzo rozwiniętym rynku ubezpieczeń polisa na życie może być dopasowana do indywidualnych i bardzo konkretnych potrzeb klienta.

Wielu zastanawia jak oblicza się wysokość składki ubezpieczenia na życie. Bardzo ważny wpływ na te kwotę mają wiek i płeć osoby ubezpieczonej. Pod uwagę bierze się również wykonywany zawód, długość okresu ochrony, sumę ubezpieczeniową oraz rodzaj ubezpieczenia.

Klient ma do wyboru kilka rodzajów ubezpieczeń na życie. Do najpopularniejszych należą:

– ubezpieczenie na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, wtedy osobie wskazanej do odebrania świadczenia przekazywana jest podwojona kwota sumy ubezpieczenia,
– ubezpieczenie opłacania składki, jeżeli osoba straci pracę lub będzie niezdolna do wykonywania zawodu, ubezpieczyciel opłaca składki, a umowa ubezpieczenia na  życie nie ulega zmianie,
– ubezpieczenie na wypadek wystąpienia poważnych zachorowań, obejmujące takie choroby jak: zawał serca, nowotwory, udar mózgu, niewydolność nerki/nerek.

Ubezpieczenia na życie cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wzrasta liczba osób posiadająca takie zabezpieczenie. Niewątpliwie rynek jeszcze się nie nasycił, więc klientów będzie z roku na rok przybywało.

0 0 votes
Article Rating
Autor

Redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments