Ubezpieczenia specjalnie dla kobiet

Redakcja 28 lutego 2010

Udostępnij:

Z pewnością nie wszystkim paniom wiadomo, że za operację plastyczną będą mogły zapłacić z ubezpieczenia komunikacyjnego. Taką ofertę, przeznaczoną specjalnie dla kobiet, wprowadziło niedawno jedno z towarzystw ubezpieczeniowych.

Pakiet dla kobiet

Dla właścicielek aut firma ubezpieczeniowa proponuje – w ramach polisy OC AC – pakiet, który zapewnia m.in. samochód zastępczy na okres powypadkowej naprawy uszkodzonego pojazdu. Co najważniejsze, chroniony jest nie tylko samochód, jak to gwarantują inni ubezpieczyciele, lecz i jego właścicielka. Jeżeli w wyniku wypadku doznała ona obrażeń, pakiet ubezpieczeniowy obejmuje również pokrycie kosztów operacji plastycznych.

Pieniądze do ręki

Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca poszkodowanej osobie pieniądze przed zabiegiem operacyjnym. Jest to bardzo istotne, ponieważ poszkodowana osoba nie musi korzystać ze swoich oszczędności. W przypadku kupienia przez kierowcę płci żeńskiej pełnego ubezpieczenia komunikacyjnego (OC +AC+ NNW), oferowany Pakiet Dla Pań jest dostępny bez dodatkowych kosztów.

Jedyna tego typu oferta

Nowy, oferowany klientkom produkt nie jest doskonały. Chroni on jedynie ubezpieczoną osobę w sytuacji, kiedy siedzi ona za kierownicą swojego auta. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca niestety niewielką kwotę na pokrycie kosztów chirurgii plastycznej. Pakiet dla kobiet gwarantuje wypłatę maksymalnie 20 tys. zł.

Wystarczy na operację nosa

Kwota, którą otrzyma osoba poszkodowana w wyniku wypadku nie wystarczy na przeprowadzenie koniecznych zabiegów. Powyższą opinię potwierdzają specjaliści , którzy zajmują się operacjami powypadkowymi. Koszty operacji oraz późniejszej rehabilitacji po wypadku mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bardzo często się zdarza, że kuracja pacjenta jest wieloetapowa. Niektóre zabiegi, takie jak przeszczep skóry, trzeba powtarzać kilka razy w różnych odstępach czasu. Wypłacona przez ubezpieczyciela kwota odszkodowania może jedynie wystarczyć na usunięcie kilku blizn. Jeżeli poszkodowana osoba w wyniku wypadku odniosła poważne obrażenia, to kwota ta z pewnością nie będzie wystarczająca i zabraknie funduszy na długotrwałe leczenie.

Przywileje dla płci pięknej

Towarzystwa ubezpieczeniowe konkurują miedzy sobą, proponując klientkom coraz korzystniejsze oferty. Paniom, które kupuja ubezpieczenie pojazdu, proponowane są dodatkowe przywileje. Na przykład jeden z ubezpieczycieli oferuje 5 procent zniżki kobietom, które mają dzieci w wieku do 6 lat. Firma nagradza młode mamy premią, wychodząc z założenia, że są one szczególnie uważnymi kierowcami.

Bez dyskryminacji

Większość towarzystw nie stosuje tego typu udogodnień dla płci pięknej. Jako powód takiego zachowania przedstawiciele ubezpieczycieli wyjaśniają, że oferty kierowane wyłącznie dla pań, to dyskryminowanie klientów ze względu na płeć. Jednak wszyscy klienci, bez względu na płeć, mogą zawsze liczyć na zniżki za bezszkodową jazdę.

Ubezpieczenia dla kobiet – będzie szersza oferta!

Eksperci są przekonani, że z upływem czasu produktów przeznaczonych wyłącznie dla pań będzie coraz więcej na polskim rynku ubezpieczeń.
W bardziej rozwiniętych krajach Unii Europejskiej są one standardem od wielu lat. Kobiety w Wielkiej Brytanii mogą na przykład korzystać z tańszego o 30 procent w porównaniu z ofertą dla płci brzydkiej, ubezpieczenia komunikacyjnego. Jest to podobno nagroda dla pań nie za ich urodę, lecz za lepszy styl jazdy.

0 0 votes
Article Rating
Autor

Redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments