Jak sfinansować wakacje życia, kiedy brakuje środków?

Planujesz romantyczną podróż samochodem do Paryża? A może musisz pojechać tam w celach służbowych? W takim razie, zanim wyruszysz, powinieneś dokładnie dowiedzieć się, jak przygotować się do takiej trasy. Francja – tak jak każdy inny kraj – ma własny kodeks drogowy, a niestosowanie się do znajdujących się w nim przepisów, może oznaczać spore problemy.
Ci, którzy zdecydują się na wycieczkę samochodową do Francji, powinni uważać na prędkość, z jaką będą się poruszać. Kary za zbyt szybką jazdę są tam o wiele wyższe niż w Polsce.
Po francuskich drogach można poruszać się z prędkością:
W Francji odbywają się częste kontrole drogowe, podczas których badana jest trzeźwość kierowców. W tej kwestii nieco bardziej „uprzywilejowania” są ci, którzy mogą pochwalić się dłuższym stażem za kółkiem:
Przekroczenie prędkości na francuskiej drodze, autostradzie może okazać się poważnym obciążeniem dla portfela. Nd tym, aby kierowcy przestrzegali przepisów, czuwają nie tylko funkcjonariusze ale też liczne radary.
Przekroczenie prędkości jest w świetle francuskiego prawa wykroczeniem 3 lub 4 klasy. W zależności od tego, o ile za szybko jechał kierowca, może dostać on mandat nawet do 1500 euro. Ponadto przekroczenie prędkości o 30 km/h zawsze kończy się zatrzymaniem auta przez policję.
Oprócz tego, kary czekają na tych, którzy:
Kierowca nie musi zgodzić się na badanie trzeźwości – jest wtedy jednak traktowany tak, jakby w jego krwi wykryto 0,8 promila alkoholu. W takiej sytuacji grozi mu kara w wysokości do 4500 euro oraz zatrzymanie prawa jazdy na okres od 3-5 lat. Niemal tak samo zostanie ukarany kierowca, który prowadzi pojazd pod wpływem narkotyków.
Francuscy kierowcy zawsze muszą jeździć samochodem z:
Mimo tego jeśli polski kierowca nie będzie miał tych elementów wyposażenia w swoim aucie, nie musi obawiać się konsekwencji. Wynika to z faktu, że Francja podpisała Konwencję Wiedeńską. Zgodnie z jej zapisami wobec prowadzącego pojazd są stosowane takie przepisy jak w kraju, z którego pochodzi. Oznacza to, że kierowca z Polski musi mieć przy sobie gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy.
Ponadto wybierając się do Francji, nie można zapomnieć o dokumentach, które uprawniają do wjazdu na teren tego kraju – są to dowód osobisty i paszport. Oprócz tego torba zadbać o to, aby samochód był objęty ubezpieczeniem OC.
Większość francuskich autostrad jest płatna, a do uiszczania opłat służy system Liber-t Box. Kierowcy przyklejają do przedniej szyby samochodowej urządzenie, które służy do przesyłania danych dotyczących korzystania z dróg. Następnie na podstawie tych danych naliczane są płatności. Liber-t BOX można zamówić przez internet.
To, ile kierowca zapłaci za przejazd taką drogą, zależy nie tylko od długości trasy. Niektóre autostrady są droższe, a inne tańsze. Dodatkowo płatny jest też przejazd niektórymi mostami i tunelami. Oprócz tego wybierając się do Francji, należy wykupić winietę Crit’Air. Istnieje jej sześć rodzajów, a to, którą z nich należy kupić w przypadku konkretnego auta, zależy między innymi od jego wieku i spalanego paliwa.
Wybierając się samochodem do Francji, trzeba mieć ważną polisę OC, ale rozsądnie jest też zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie, a w tym np. ubezpieczenie:
Dodatkową ochroną jest ubezpieczenie turystyczne. Zapewnia ono wsparcie podczas całej podróży – gwarantuje transport medyczny i łatwy dostęp do lekarzy.
Zwiedzanie Francji samochodem to czysta przyjemność. Dlatego jeśli właśnie przygotowujesz się do podróży autem, przemyśl jedynie kwestie ubezpieczeń i pamiętaj o tym, aby przestrzegać obowiązujących w tym kraju przepisów.
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.