Majówka w dobie pandemii

Redakcja 2 maja 2020

Udostępnij:

Dla wielu osób majówka jest czasem, na który czeka się przez cały rok. Początek sezonu działkowego, impreza z przyjaciółmi, rodzinna wycieczka krajoznawcza, szybki zagraniczny wypad – te wszystkie idealne scenariusze nie mogą być zrealizowane w dobie pandemii. Na szczęście nie brakuje innych sposobów na spędzenie tych dni. Jeśli szukasz inspiracji, znajdziesz je w tym artykule.

majowka a pandemia

Udział w koncercie

Pandemia sprawiła, że kolejne letnie festiwale są odwoływane i przenoszone na następny rok. Tym bardziej można zapomnieć o jakichkolwiek występach scenicznych w trakcie tegorocznej majówki. Muzycy są zatem na przymusowych „urlopach”, choć nie próżnują i pozostają z fanami w kontakcie na odległość. W ostatnich tygodniach niemałą popularnością cieszą się koncerty transmitowane przez Internet, nagrywane z domów, realizowane przy użyciu prostych, ale skutecznych metod.

Warto zatem śledzić profile w mediach społecznościowych swoich ulubionych artystów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Niemal na pewno w trakcie majówki odbędą się spontaniczne i klimatyczne koncerty, które nie wymagają opuszczania domu.

Na przykład gitarzyści mogą wziąć udział w dorocznym Gitarowym Rekordzie. Tym razem bicie rekordu Guinnessa będzie realizowane 1 maja. Jeżeli znasz podstawowe akordy kultowej piosenki „Hej Joe” Jimiego Hendrixa, możesz zarejestrować swój internetowy udział w evencie na stronie heyjoe.pl. Transmisja w mediach społecznościowych już w piątek o godzinie 12.00! W biciu rekordu bierze udział wielu znanych artystów. Uwaga! Sebastian Riedel zaśpiewa „W życiu piękne są tylko chwile” z repertuaru zespołu Dżem, ze specjalną dedykacją dla personelu medycznego z całego świata, zaangażowanego w walkę ze skutkami pandemii.

Poza tym kilka wolnych dni w domu to znakomita okazja do nadrobienia koncertowych zaległości. Na YouTube czy platformach VOD oraz streamingowych bez trudu znajdziesz setki wyjątkowych występów live. Przy wprawieniu się w odpowiedni nastrój możesz przeżyć prawdziwy majówkowy maraton z ulubioną muzyką (niemal na żywo…).

Zwiedzanie całego świata

Dzięki Internetowi nie trzeba wychodzić z domu, żeby przeżyć namiastkę wizyty w galerii sztuki, muzeum czy w jednej z wielu atrakcji turystycznych z całego świata. I nie, nie chodzi o podgląd kilku losowo wybranych zdjęć, ale prawdziwie wirtualny spacer.

Aby przenieść się na ulice Nowego Jorku, Bangkoku, Sydney czy Rzymu, wystarczy Google Street View. Z kolei Google Arts & Culture daje szanse na odkrycie zasobów z ponad 200 tysięcy muzeów z 80 krajów świata. Skorzystanie ze strony https://artsandculture.google.com/ lub aplikacji mobilnej pozwala przeżyć niezapomnianą majówkę przy najwspanialszych dziełach sztuki. I to bez długich kolejek do kas lub hałaśliwych wycieczek na korytarzach prawdziwego muzeum!

Pora na planowanie

Chociaż w dobie pandemii podróże zagraniczne czy nawet pobyty w hotelach są praktycznie niemożliwe, majówka może być doskonale spożytkowanym czasem. Nie wspominając już nawet o tym, że w wolne dni masz więcej czasu dla bliskich lub możesz dokładniej zająć się domem – przede wszystkim zyskujesz chwilę na staranne planowanie przyszłości.

Co zrobisz, gdy sytuacja się ustabilizuje, a spędzanie majówki tak, jak lubisz co roku, będzie znowu możliwe? Oto kilka podpowiedzi na ten szczególny czas:

  • skorzystaj z portali i aplikacji mobilnych ułatwiających planowanie wakacji,
  • zrób listę marzeń swoich i swoich bliskich,
  • jeżeli zamierzasz wyjechać na wycieczkę, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych i kup najbardziej korzystną ofertę

Wypoczynek na miarę możliwości

Majówka? Dla tych, którzy w długi weekend zazwyczaj mają urlop, jest to czas spotkań, imprez czy wyjazdów. Nadal możesz jednak bezpiecznie i zgodnie z zaleceniami spędzić czas w ogrodzie lub na działce albo zaszyć się w domu i prawdziwie odpocząć. Domowe SPA? A może kilka filmowych premier na Netflixie lub HBO Go? W tym szczególnie trudnym i obciążającym psychikę czasie pozwólmy sobie na relaks. To nie kosztuje wiele, a przynosi zaskakująco dużo pozytywnych efektów.

0 0 votes
Article Rating
Autor

Redakcja

Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments