Jak sfinansować wakacje życia, kiedy brakuje środków?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego jest coraz częściej kupowane przez firmy transportowe. Daje ono wiarygodność i bezpieczeństwo klientom, którzy korzystają z usług firmy. Wykupienie OC zapewnia korzyści obu stronom.
Ochroną ubezpieczeniową objęta jest OC ubezpieczającego, działającego w charakterze przewoźnika, w transporcie drogowym krajowym lub międzynarodowym, za szkody powstałe podczas wykonywanej umowy przewozu pod warunkiem, że przedmiotowy przewoźnik posiada odpowiednie zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej w tym zakresie oraz wymaganą przepisami licencję, koncesję lub zezwolenie na prowadzenie tego typu działalności.
Towarzystwa ubezpieczeniowe udzielają ochrony ubezpieczeniowej w granicach odpowiedzialności cywilnej ubezpieczającego przewoźnika drogowego, określonej w ustawie Prawo przewozowe (transport krajowy) i Konwencji o Umowie Międzynarodowego Przewozu Drogowego Towarów CMR (transport międzynarodowy) – zakres ochrony różnych Towarzystw, takich jak HESTIA, Warta czy PZU będzie więc podobny.
a) poniesienie przez przewoźnika uzasadnionych i udokumentowanych kosztów mających na celu zniwelowanie szkody,
b) koszty przeładunku towaru, a także jego przechowania, jeśli wymuszone zostały te czynności wypadkiem drogowym,
c) koszty ustalenia przyczyny szkody, a także ustalenie jej rozmiarów,
d) koszty ekspertyzy rzeczoznawcy, (jeśli taka ekspertyza jest wymagana),
e) ewentualne koszty ochrony prawnej, koszty opłat sadowych, w przypadku, gdy spór prowadzony jest za zgodą lub z polecenia ubezpieczyciela.
Płacąc dodatkową składkę, ubezpieczający może wnioskować o dodatkowy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie może zostać rozszerzone między innymi o:
Zakład ubezpieczeń nie odpowiada za szkody powstałe:
Towarzystwo ubezpieczeniowe nie pokrywa także:
Pamiętajmy, że sytuacja na rynku ubezpieczeniowym jest zmienna – nowe oferty oraz zmiany przepisów mogą przynieść zmiany dla kierowców.
Każda z firm może wykupic polisy OC przewoźnika tylko na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, bez wnikania w te warunki, jednak przed zawarciem takiego ubezpieczenia dobrze jest zastanowić się, jakie można zastosować zmiany lub rozszerzenia zakresu ubezpieczenia odpowiednie dla konkretnego przedsiębiorstwa.
Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie za szkody powstałe w przewożonych towarach w granicach odpowiedzialności ubezpieczającego, określonej w prawie przewozowym i warunkach ubezpieczenia, najwyżej jednak do wysokości sumy gwarancyjnej, określonej w umowie ubezpieczenia zawieranej pomiędzy ubezpieczającym a towarzystwem ubezpieczeniowym.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika jest dobrowolna. Pamiętajmy jednak, że warto się ubezpieczyć, ponieważ posiadanie OCP może zadecydować o zdobyciu klienta. Ubezpieczenie chroni przewoźnika przed ryzykiem odpowiedzialności za szkody w ładunku, przekraczające jego możliwości, dzięki czemu umożliwia mu prowadzenie szerszej działalności. Jednocześnie gwarantuje poszkodowanym realne szanse uzyskania odszkodowania.
Specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowują dla Ciebie jakościowe treści pisane prostym językiem w oparciu o dokumenty OWU i własne doświadczenia. Jesteśmy na bieżąco z nowościami na rynku ubezpieczeniowym, dociekliwie sprawdzamy oferty i porównujemy je ze sobą, abyś mógł otrzymać produkt najbardziej dopasowany do własnych potrzeb.